Szukaj na stronie


Kontakt

artgim

E-mail: artgimnazjum@gmail.com

Kto powinien tutaj zaglądać? 

Ta strona powstała dla Was drodzy chocianowscy gimnazjaliści. Zaglądając tutaj możecie znaleźć informacje związane z przedmiotami MUZYKA i ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE prowadzonymi w szkole. Znajdziecie tutaj materiały przydatne przy realizacji zadań domowych albo po prostu wskazówki, gdzie poszukać czegoś co bedzie przydatne np. do przygotowania projektu artystycznego. Możecie skorzystać ze wszystkich materiałów żeby Wasze działania artystyczne były wpełni zadowalające Was, Waszych Rodziców no i także oceniających. 

Życzę Wam wielu przyjemnych chwil podczas przygotowań do kolejnych zajęć.

                                                                                                                                                         Wasz nauczyciel

MUZYKA W GIMNAZJUM

Przedmiot muzyka realizowany jest w naszej szkole w klasie I. Przez rok macie okazję ugruntować swoją wiedzę muzyczną ze szkoły podstawowej poszerzając ją o nowe zagadnienia i poznając nowe utwory muzyczne. Jest także czas na działania praktyczne, czyli śpiew i grę na instrumentach. Wszystko to odbywa sie w bardzo ograniczonym wymiarze czasowym jednej godziny tygodniowo. 

Tym samym przyjęliśmy zasadę, która pomaga osiagnąć możliwie najlepsze wyniki. SZANUJEMY CZAS LEKCJI.

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

Na zajęciach artystycznych (panel muzyczny) praca zorganizowana jest w taki sposób, aby efektem działań były zrealizowane projekty artystyczne w których najważniejszym ( ale nie jedynym) elementem jest muzyka. Tworzymy tutaj prezentacje bazujące na Waszej pomysłowości a ich efekty końcowe są często bardzo zaskakujące.

Na tych zajęciach także zasada SZANUJEMY CZAS LEKCJI odgrywa bardzo dużą rolę.